5/5 - (8 votes)

Výber pláži, ktoré nás najvias oslovili v okolí Malagy a na Gibraláre. Nájdete ich prehľadne poznačené aj v našej cestovateľskej mape.

Playa de Santa Barbara

Playa de Santa Barbara – piesková pláž v meste La Linea de la Conception s výhľadom na Gibraltársku skalu. Ak si z dovolenky chcete priniesť mušle, neobíďte toto miesto – nájdete tu krásne tvary a nazbierate si ich naozaj v hojnom počte. Voda je čistá, ale pozor na občasné medúzy. Môžete tu sledovať aj pristávanie alebo vzlietanie lietadiel z Gibraltárskeho letiska.

Sandy Bay

Sandy Bay – piesková pláž na východnej strane Gibraláru, lemovaná kameňmi po bokoch. V našom čase tu bolo veľa medúz, takže aj vlajka na kúpanie bola červená, ale inak je to veľmi pohodová pláž s vybavením. Najlepší výhľad na ňu je z Gibraltárskej skaly.

Playa de Bolonia

Playa de Bolonia – za nás #1 pláž s bielym pieskom a veľkou pieskovou dunou na konci, ktorá sa dá vyšliapať. Pokojná čistá voda bez medúz. Je tu veľké platené parkovisko, no na obed sa začnú valiť davy, takže prídite radšej skôr. V blízkosti pláže je možné navštíviť archeologické vykopávky.

Playa de los Alemanes (German Beach)

Playa de los Alemanes (German Beach) – veľká, pekná, piesková pláž, nachádza sa z opačnej strany kopca ako Bolonia Beach. Čistá voda bez medúz, v našom čase tu boli väčšie vlny na vybláznenie.

Playa del Palmar

Playa del Palmar – taktiež veľká piesková pláž, západnejšie od predchádzajúcich dvoch. Ak budete mať dostatok času, tak sa oplatí ju navštíviť.