Kto sme?

Náš cestovateľský príbeh začal na vysokej škole v roku 2008. Ako čerství IT-čkari sme využili akciu Ryanairu z Bratislavy do Milána za 0 €. A tak sme nasadli na pomyselný vlak, ktorý sa už nedá zastaviť 🙂

Cestovanie a objavovanie nových kútov sveta je našou najväčšou záľubou a občas aj posadnutosťou. Myšlienka začať naše zážitky zapisovať vznikla v roku 2011 po návšteve Havajských ostrovov. Zaregistrovali sme si doménu svetobeznici.sk, ktorá je takým našim cestovateľským denníkom.

Sme radi, že vás môžeme inšpirovať a prispieť praktickými informáciami a radami k nezabudnuteľným zážitkom pri spoznávaní nových kultúr, chutí a vôníDnes je to už desať rokov nášho aktívneho cestovania a náš tím je obohatený aj o naše krajšie polovičky 🙂

Tomáš

Nechá sa ukecať na každú hlúposť a radšej má prírodu ako rušné mestá. Tiež je hlavným šoférom na výletoch a keď sa pre niečo nadchne, ťažko ho od toho odhovoriť.

Povolanie: Software engineer
Verní spoločníci: HTC U11, Maps.me & Sygic, Bufka, dobrá hudba 🙂
Chcel by raz vidieť: Nový Zéland, Veľkonočné ostrovy, Antarktída

Juraj

Je maximalista, čo sa týka programu a minimalista, čo sa týka nákladov. Fascinujú ho zabudnuté pláže a vysoké budovy. Na výletoch je hlavný navigátor a mapovač trás.

Povolanie: ITS Senior Engineer
Verní spoločníci:  Samsung Galaxy S7, klobúk, opaľovací krém Daylong, bluetooth reprák
Chcel by raz vidieť: Nový Zéland, Maurícius, Veľkonočné ostrovy

Tatiana

Pred veľkomestami dáva prednosť atmosfére uličiek historických miest a prírode. Na výletoch je hlavná prekladateľka a gastronomická prieskumníčka.

Povolanie: Event Coordinator
Verní spoločníci:  Olympus Pen E-PL1, starý kufrík Dunlop ešte z čias letuškovskej kariéry
Chcela by raz vidieť: Galapágy, Nórsko, Gruzínsko

Eva

Je spoločenský typ s veľkou dávkou empatie. Miluje ostrovy a nekonečné modré more. Na výletoch vybaví aj nemožné, aby sa všetci mali dobre.

Povolanie: Nezávislá kozmetická poradkyňa
Verní spoločníci:  iPhone 6, fit tyčinky, kraťasy z Floridy, minibalenia kozmetiky
Chcela by raz vidieť: Bora Bora, Bali

Svetobežníci v číslach

Krajiny: 39 | Lety: 141 | Ostrovy: 48 | Požičané autá: 32