4.7/5 - (18 votes)

(13.11.2015 – 24.11.2015) Viete kde sa nachádza raj na Zemi? My sme na našich cestách jeden našli. Reč je o exotických Seychelách a spolu s nami sa môžete pozrieť na trojicu hlavných ostrovov – zelený Mahé, palmový Praslin a rozprávkový La Digue. Tropické podnebie, azúrové pláže, vysoké hory, dažďové pralesy, nádherný podmorský svet, to všetko je teraz dostupné aj pre bežných smrteľníkov vďaka akciovým letenkám. Našej 6-člennej výprave sa podarilo zohnať letenky z Viedne za 504E so spoločnosťou Ethiopian Airlines.

Dĺžka výletu: 10 nocí | Dĺžka letu: Viedeň – Addis Abeba: 6h 30min, Addis Abeba – Mahé: 3h 30min | Cena leteniek: 504€ (sledujte lacné letenky)
Ubytovanie: 267€ / 10 nocí | Auto + benzín: 74€ | Lode: 156€ / 3 plavby | Spolu na osobu: 1000€ + jedlo + atrakcie

Naša špeciálna google mapka

Obsah

1.deň (14.11.) – Beau Vallon
2.deň (15.11.) – Túra na Anse Major a North Beach
3.deň (16.11.) – Morne Blanc a Port Launay
4.deň (17.11.) – Anse Intedance a okolie
5.deň (18.11.) – Anse Royale a východné pobrežie

1.deň (14.11.) – Beau Vallon

Tak úplne na úvod, aby sme tú leteckú spoločnosť neprechválili, pripravte sa, že let vám môže byť presunutý na iný termín. Nám bol namiesto termínu 12.11.-22.11. ponúknutý let 13.11.-24.11. Troška stresov na začiatok, ale kto by sa vzdal takej exotiky tesne pred odletom. Tým pádom sme museli poposúvať aj ubytovanie a skončilo to v pomere nocí 5:2:3 (Mahé:Praslin:La Digue). Odlietame z Viedne v piatok trinásteho 23:20 a veríme, že už pôjde všetko hladko. Pri vzlietaní si všímame rozdiel oproti našim doterajším letom. Lietadlo ide tak tichučko, že neviete či stojíte, alebo ste už vo vzduchu, krídla sú zakrivené viac dohora, okná su dvakrát väčšie a sedadlá sú oveľa pohodlnejšie, s dobrými opierkami na hlavu. Po preštudovaní materiálov zisťujem, že sedíme v legendárnom Dreamlinerovi. Počas 5000km dlhého letu máme dvakrát teplé jedlo, takže pomaly ale isto si nás udobrujú. Letisko v Addis Abeba je jedna veľká hala a cez security kontrolu vás nepustia skôr ako hodinu pred odletom. Môžete si dovtedy obehať polovyrabované obchody alebo ľahnúť na kožené lehátka. Špecialitou tohto letiska bolo presúvanie. Najskôr nás presúvajú počas security kontroly z jedného konca haly na druhý a rovnako nečakane sa mení aj naša gate, tak máme v cene aj trochu športu. Na druhý let Addis Abeba – Mahé sa tešíme viac. Etiópia vyzerá z vtáčej perspektívy zaujímavo, farebné bytovky ako z lega, rôznorodé zelené polia a následne už len samá púšť. Poslednú pevninu míňame v Somálsku a potom už len nekonečný indický oceán a čakanie na rajské ostrovy.

Addis Abeba Addis Abeba Addis Abeba Somálsko Indický oceán

Počas letu vypĺňame dva dotazníky ohľadne účelu našej cesty, adresy ubytovania a množstvo otázok na príznaky počas posledných 30 dní na alergiu, bolesti hrdla, hlavy, teplotu. Dávame sme všade nie, nech máme pokoj, veď uznajte, koho ani raz nebolela hlava za posledný mesiac 🙂 Po vyše 3 hodinách letu sa ako prvé objavujú Ile du Nord a Silhouette Island. Trasa pokračuje ponad severnú časť Mahé a pri pristávaní môžete vidieť na ľavej strane ostrovy Sainte Anne a Cerf. Veľké obavy sme mali z počasia, lebo podľa predpovede malo celých 10 dní pršať, ale nakoniec sú to len lokálne prehánky asi 2x za pobyt. Po vystúpení z lietadla nás víta slnko a pravý tropický vzduch.

TIP: K pasovej kontrole si pripravte materiály k ubytovaniu aj keď cestujete v skupine. Budú to pýtať od každého jedného člena, bez toho vás na Seychely nepustia

Najprv odovzdáme dotazníky na jednom mieste, kde si vás aj odfotia a potom nasleduje výsluch ohľadne ubytovania. Rezerváciu si overujú aj telefonicky. Všetko prebehlo hladko a môžeme ísť riešiť požičanie auta. Auto sme bookovali cez stránku economycarrentals.com a namiesto Kia Soul dostávame Daihatsu Terios. Extra poistenie sa platí na mieste, aj keď sme si mysleli, že to už máme v cene. Skúšali sme písať viacerým požičovniam, ale viac ako 5-miestne auto je problém zohnať. Dohodli sme sa, že z letiska to dáme na dvakrát a ďalšie dni pôjdu vždy dvaja busom.

Zopár praktických informácií:

  • kurz bol počas našej návštevy približne 1E = 14SCR (Seychelská rupia), na orientačný prepočet kartového kurzu odporúčam aplikáciu Visa Travel Tools.
  • Orange internet v roamingu nechytíte, lebo roamingový partner nemá 3G pokrytie, 99% Wi-Fi je zaheslovaných, takže jediná alternatíva je SIM karta od Cable & Wireless, dátový balíček 2300MB stojí 499SCR (cca 35E).
  • časový posun +3hod, jazdí sa vľavo, je potrebná redukcia na anglické zásuvky alebo finta fň (ak strčíte do hornej dierky napr. kus drevenej špajdle, tak sa vám otvoria uzávery na tých vodorovných a môžete použiť slovenskú koncovku).

Troška nepríjemná skúsenosť bola s bankomatom na letisku, keď mi nevyšlo 6000SCR (428E). Peniaze z účtu boli pritom normálne odrátané a tak mi neostávalo nič iné len volať na infolinku a zadať reklamáciu. Našťastie všetko dobre dopadlo a peniaze boli vrátené do týždňa aj s úrokmi kvôli horšiemu kurzu 🙂 Prvá várka ľudí a kufrov nasadá do auta a ideme smer Beau Vallon Apartments. Treba povedať, že terén je naozaj hornatý a aj krátke vzdialenosti môžu trvať dlho. Oceňujeme našu voľbu SUV a samozrejme automat, ktorý je pre jazdu vľavo priam nevyhnutný. Ak sa na šoférovanie necítite, tak musíte prestupovať na hlavnej stanici vo Victorii.

TIP: Jazda busom po celom ostrove stojí konštantne 5SCR a je to naozaj adrenalínový zážitok, rozpis nájdete na stránke Seychelles public transport corporation

Ubytovanie za 20E/noc v oblasti Beau Vallon je jedna z najnižších cien a vôbec na celom Mahé. Je to samozrejme bez klímy, ale s ventilátormi sa to dá v pohode zvládnuť. Beau Vallon Apartments sa nachádza napravo od policajnej stanice. Dostali sme 3 samostatné apartmány a peniaze od nás chcela gorila len v hotovosti, buď eurá alebo rupie. So samotným bossom sme hovorili iba po telefóne. Kým sme sa všetci ubytovali a vybalili, tak sa pomaly aj zotmelo. Slnečný svit je v novembri zvyčajne od 6:00 do 18:00. Supermarket aj bankomat máme hneď oproti ubytku. Potraviny treba rátať 2-3x drahšie ako u nás a dá sa platiť kartou. Bandaska vody alebo chlieb stojí okolo 30SCR. Vyrážame na večernú prechádzku po pobreží a pre istotu pribaľujeme aj plavky. Po hlavnej ceste je to troška obchádzka, ale pláž Beau Vallon sa neda minúť. Svetlo od priľahlej reštaurácie osvetľuje hladinu a tak sme sa odvážili do vody aj bez preskúmania. Dno je hladké a voda veľmi čistá a teplá, v novembri je teplota vody príjemných 27-28C. Pred spaním sme sa ešte posilnili tullamorkou z duty free zóny.

Ile du Nord Ste Anne Victoria Clocktower I love Seychelles Beau Vallon Apartments

2.deň (15.11.) – Túra na Anse Major a North Beach

Prebúdzame sa do prvého tropického rána. Budík si dávam odvážne na 7:00, aby som stihol ranné kúpanie v oceáne. Na našu pláž Beau Vallon je to skratkou cca 5 minút a konečne ju vidím aj za svetla. Na počudovanie som tu sám a postupom času zisťujeme, že Seychely vôbec nie sú preplnené turistami ako by sa mohlo zdať. Nestretnete tu ani žiadnych predavačov suvenírov na pláži. Voda je priezračná s nádychom azúrovej farby a na jednej aj druhej strane ju ohraničujú zelené kopce. Okolo pol deviatej vyrážame na hlavný bod dnešného dňa – túru na pláž Anse Major. Mimochodom anse je po francúzsky zátoka a má to v názve každá pláž. Pôvodne sme mali v pláne stihnúť to doobeda, ale ak si to chcete uziť, tak je to výlet na celý deň. Plní nadšenia začíname šľapať od nášho ubytka po ceste Bel Ombre Road. Kolobeh nekonečného potenia sa môže začať 🙂

TIP: Na túru si zoberte veľa veľa pitnej vody a obuv pevnejšiu ako žabky

Jedno z prvých zistení je, že v Beau Vallon nie sú moc chodníky a smetné koše nájdete len zriedkavo. Po ľavej strane sa týčia krásne zelené hory, na pravej strane si zase odbiehame k pláži Beau Vallon. Prechádzame okolo rímskokatolíckeho kostola, kde je akurát prvé sväté prijímanie. Všade vládne pohodička a nikto sa nikam neponáhľa, to je náš prvý dojem zo Seychel. Popri ceste sa začína otvárať azúrový oceán a nasleduje malý prístav. Na konci cesty je konečná zastávka busu č.21, ak by ste sa chceli zviezť a ušetriť nejakú polhodinku. My sme si to poctivo odšlapali a až naspäť sme sa zviezli. Od konečnej zastávky vedie ešte kúsok do kopca asfaltka a potom začne tá pravá turistika. Pripravte sa, že za každú atrakciu budú od vás pýtať rupie. Oranžový dom, kde sa môžete odfotiť s netopierom, je toho príkladom. Keby boli Seychely sopečnými ostrovmi, tak poviem, že na konci asfaltky sú lávové polia, ale zrejme to boli obrovské žulové balvany. Úchvatné výhľady na oceán, pobrežie a tropický prales začínajú práve tu. Cítite sa ako v pravej nespútanej džungli a čakáte, kedy na vás vybehne prvé zvieratko. My sme mali dočinenia s jedným hadom a množstvom pavúkov, ktoré sú pokojne vo svojich sieťach. Vo vzduchu zase môžete vidieť lietať množstvo vtákov a netopierov. Nič život ohrozujúce.

Hláška dňa: „Maybe a monkey…“ – konštatoval okoloidúci turista na v diaľke kričiacu Zuzku, ktorá stretla pavúka.

Beau Vallon Cesta na Anse Major Vyhliadka Vyhliadka Pavúčiky

Kúsok za touto vyhliadkou je vodovodný kohútik s pitnou vodou. Asi vedeli, prečo ho sem dali, lebo po ceste naspäť to bola naša posledná záchrana, troška sme to s vodou podcenili. Po asi hodine a pol turistiky prichádzame na rajskú pláž Anse Major. Tie kvapky potu stáli za to, sme tu takmer sami a veci nám stráži dokonca policajt. Keď sme sa s ním dali do reči, tak nám porozprával, že tu nie sú žiadne nebezpečné zvery, žiadna kriminalita a najkrajšie miesto podľa neho Port Launay (“Polony”). Natieram sa Daylongom faktor 25 a môže sa ísť do vody. Pláž je tvorená dvomi zátokami, ktoré sú oddelené kameňmi. Pri prechode na tú druhú musíte prebrodiť alebo preskočiť odvodňovací kanál.

TIP: Druhá zátoka má ako bonus malé čisté ochladzovacie jazierko, ktoré sme už nikde na Seycheloch nevideli

Po tomto jazierku sa vám bude zdať oceán horúci. Celkovo si treba dávať pozor, aby ste si neľahli pod visiace kokosy. Strávime tu asi 3 hodiny a z tohto krásneho miesta sa veru ťažko odchádza. Postupne ale hodnotíme, že sú tu krásne pláže a ešte krajšie 🙂 Cesta naspäť už ubehla rýchlo a od dehydratácie nás zachránil spomínaný prameň. Zastavujeme sa v prvých potravinách doplniť energiu a tentokrát si už počkáme na bus domov. Zastavujeme sa v apartmáne pre naše domáce zásoby a troška si oddýchneme po náročnej turistike. Okolo 16tej nasadáme na bus smerom na sever. Prvá adrenalínová jazda po kopcoch sa môže začať. Cesty sú úzke a jazda rýchla. Raz sa nám stalo, že koleso v ľavotočivej zákrute vyšlo na obrubník a naľavo samozrejme priepasť. Napriek tomu je tu vraj nízka nehodovosť, takže nad tými šoférmi asi stoja všetci anjeli strážni. Vystupujeme pri pláži North Beach zvanej aj Carana Beach. Je to menšia zátoka, kde sme troška vybláznili vo vlnách. Pomaly sa nám aj stmieva, ale západ slnka z tejto pláže neuvidíte. Odchádzame za mesačného svetla a dobre viditeľné sú aj hviezdy. Počas čakania na bus si na nás pochutnávajú komáre 🙂 Jazda za tmy ešte viac stupňuje adrenalínový zážitok a tak sa už nechávame napospas šoférovi. Večer sa nesie v znamení seychelského rumu Takamaka.

TIP: Takamaku kúpite najlacnejšie v duty free zóne, na výber sú kokosový (25%), biely (43%) a tmavý (43%) rum

Anse Major Anse Major Anse Major Ochladzovacie jazierko North Beach

3.deň (16.11.) – Morne Blanc a Port Launay

Dnešné ráno je zamračené a vyzerá to na dážď. Pribaľujeme si pršiplášte a rozdeľujeme sa na dve skupiny – štyria autom a dvaja busom. Pôvodný plán bol začať turistikou na Copolia Trail, ale keďže lialo, tak sme pokračovali ďalej naprieč ostrovom. Pripravte sa na hornatý terén a samú zákrutu, takže nejaké tie šoférske skúsenosti by ste mali mať. Začíname vodopádom Sauzier Waterfall pri Port Launay, kde sa pripravte na dve platby. Prvá troška absurdná 100SCR je za to, že môžete prejsť cez súkromný pozemok a druhá sprievodcovi podľa dohody, ktorý vás tých pár minút dovedie k vodopádu. Po ďaždi sú kamene a korene stromov veľmi šmykľavé, tak treba ísť opatrne. Vo vodopáde sa môžete okúpať alebo si zaskákať. Po ceste späť nám černoško ukazuje tuzemskú škoricu. Pomaly sa vyčasilo. Našou ďalšou zastávkou je Tea Factory. Prechádzame areálom a keď sa pýtame na prehliadku, tak práve tento týždeň nebola možná. Každopádne už len kvôli výhľadom sa tu oplatí zastaviť. Kúsok vyššie začína cesta na najvyšší dostupný bod Mahé – Morne Blanc (667m). Túra vedie úchvatným pralesom a je to asi na pol hodinu prudkého stúpania s prevýšením okolo 300 metrov. V tom teple nezostane na vás ani nitka suchá, ale výhľad na konci vás privedie do nemého úžasu. Ak máte šťastie na bezoblačno, tak okolité pláže a ostrovčeky máte ako na dlani. Z vtáčej perspektívy sme si vyhliadli ostrov L’Islette, ktorý vyzerá ako z pohľadnice.

Sauzier Waterfall Tea Factory Prales Morne Seychelles National Park Morne Blanc

Vraciame sa naspäť k autu a zastavujeme v potravinách doplniť vodu, ovocie a sladkosti. Na takéto kratšie úseky sme to riskli šiesti v aute. Na neosídlený ostrov L’Islette sa musíme prebrodiť a tak si dávame elektroniku do vodotesného púzdra.

TIP: Tu by sa celkom hodila obuv do vody, vyhnete sa kontaktu s morskými červami 🙂

Uterák a šnorchlovacie veci som si nechal na brehu, čo nebol najlepší nápad, keďže prišiel príliv a veci zrazu nikde. Už som sa videl, ako ich budem naháňať po pobreži. To bola z tých vtipnejších príhod, horšie dopadol môj kompakt, ktorý po doplávaní na ostrov a chytení mokrými rukami už ani nepípol. Česť jeho pamiatke po 3 rokoch služby pre svetobežníkov. Ale vráťme sa k nášmu ostrovu, ktorý je ako stvorený na gýčové dovolenkové momentky. Za skalami je schovaný bar, ale tým sme sa nenechali vôbec rušiť. Naspäť na breh nás zobral jeden pánko, ktorý mal objednaný motorový čln. Nasledovalo spomínané naháňanie vecí vo vode. Našťastie úspešne. Nasadáme do auta a presúvame sa na pláž Port Launay. Podľa článkov je to výborné miesto na šnorchlovanie, no my sme veľa rybičiek nevideli, dokonca ani pri skalách. Bolo to možno aj tým, že už bolo dosť hodín a voda bola rozmútená alebo len treba poznať správne miesto 🙂 Ak sa chcete osprchovať, tak hneď vedľa pláže je sprcha v hotelovom rezorte. Na cestu do hotela sa musíme rozdeliť, dvaja busom č.13 a zvyšok autom. Bus ide len do stanice Victoria a odtiaľ sme si už urobili kyvadlovú prepravu našim SUV.

L'Islette Seychelsky slimacik L'Islette Svetobežníci Port Launay

4.deň (17.11.) – Anse Intedance a okolie

Dnešné ráno sme začali pokusom kúpiť lístky na loď. Bez pasov to ale nejde, takže odchádzame s dlhým nosom a to sme ešte nevedeli, že na mieste sú o dosť drahšie ako cez internet.

TIP: Lístky na loď cez stránku seychellesbookings.com sú lacnejšie aj o 10E

Vyhliadkovú jazdu busom majú dnes dámy a máme sa stretnúť na papierovo jednej z najkrajších pláží Anse Intedance. Naprieč ostrovom vedú dve cesty, jedna vychádza pri Port Launay a druhá miernejšia pri Grande Anse. My dnes ideme tou druhou a hneď po pár zákrutách sa oplatí zastať na vyhliadke La Misere Viewpoint, ktorá ponúka panoramatický výhľad na západné ostrovy. Môžete tu vidieť aj umelý milionársky ostrov Eden Island. Ak si kúpite vilu na tomto 116. ostrove Seychel, získate automaticky aj občianstvo 🙂 Pokračujeme ďalej serpentínami až kým nie sme na vrchole a začíname schádzať na druhú stranu ostrova na pláž Grande Anse. Na tejto pláži nafotíte krásne fotky, ale rozhodne sa tu neokúpete kvôli veľkým vlnám. Cesta po pobreží za slnečného dňa vás bude zvádzať k zastavovaniu na každej jednej pláži, pretože to vyzerá ako na Maledivách. My sme neodolali až na Anse a la Mouche, kde sme museli spraviť pár záberov. Dosť bolo ale zastavovania, baby nás už čakajú na pláži Anse Intedance. Z hlavnej cesty ideme schádzame na Intedance Road a potom ešte kúsok po poľnej ceste. Vedľa pláže je jeden z najluxusnejších rezortov Banyan Tree Seychelles.

TIP: Najkrajšie zákutie na fotenie je v ľavej časti pláže medzi žulovými kameňmi

Okrem toho sa tu môžete vyblázniť vo vlnách, kde vás pootáča ako v práčke. Na plávanie to moc nie je. Porelaxujeme na deke, dáme rýchly obed, čo si kto nabalil a môže sa ísť na ďalšiu pláž.

La Misere Viewpoint Grande Anse Anse Intedance Anse Intedancie Anse Intedance

Pláž podľa rumu Anse Takamaka je hneď za kopcom, ale presúvame sa tam autom, nech sa nemusíme vracať. Pri parkovisku vás privítajú veľké korytnačky, ktoré sú chúďatká väznené v ohrade. Pár metrov od brehu pri skalách môžete pošnorchlovať a vidieť húfy rybičiek. Tretia v poradí je pláž Baie Lazare, kde sme sa zložili pri hojdačke a ležatých palmách. Voda je tu plytká a je to skôr na prechádzku po pláži. Po pravej strane sú ako inak krásne žulové kamene, ktoré sú zatúlané hádam na každej jednej pláži. Dnes sme si naplánovali aj západ slnka. Pláž Petite Anse v rezorte Four Seasons je na to ako stvorená. Auto musíte odparkovať pred rezortom a cez rampu vás pustia už len peši. Počas cesty dole sa môžete kochať rezortnými domčekami, ktoré sú dokonale zakomponované do tropického pralesa. Pláž má hladké dno a neskutočne belasú farbu vody. K tomu západ slnka v pozadí s romantickou loďou a vo výške prelietajúce netopiere. Ak sa budete pekne usmievať, možno vás späť zoberie aj nejaké rezortné vozítko. Nám sa podarilo až ku koncu cesty, lebo rozvážali ľudí z večere. Večer ochutnávame indickú reštauráciu Mahek pri pobreží Beau Vallon. Kalamáre ale aj iné jedlá s medium štipľavosťou boli nebíčko v papuľke. Večera aj s nápojom nás vyšla okolo 20-30E na osobu. Ešte informácia pre internetu chtivých, heslo na wifi poskytujú len ubytovaným v prislúchajúcom hoteli.

Hláška dňa: „Peťo, začínaš byť ako Etiópčanky, každý deň iný účes a čím ďalej väčší zadok.“

Anse Takamaka Baie Lazare Four Seasons Resort Petite Anse Zapad slnka na Petite Anse

5.deň (18.11.) – Anse Royale a východné pobrežie

Raňajky na terase, ranná kávička a piaty deň na Seycheloch sa môže začať. Dnes sa delíme na potápaciu skupinu – Zuzka a zvyšok posádky ide smer východné pobrežie. Ale ešte predtým sa zastavujeme na ovocie pri našej pláži Beau Vallon. Banány, passion fruit a mango do zásoby nemôžu chýbať. Autom sme to zobrali severným prechodom ostrova po ceste La Gogua road, aby sme videli aj túto časť ostrova. Vo Victorii sa zastavujeme kúpiť lístky na loď, tentokrát už s pasmi. Na prepravu Mahe-Praslin je tu monopol Cat Cocos a medzi Praslin-La Digue zase Inter Island Ferry. Ako som už písal, na mieste môžete byť nemilo prekvapení cenou. Kedysi fungovala aj lacnejšia alternatíva nákladna loď Bella Seraphina, ale kvôli nehode v roku 2014 už nemôže prevážať ľudí. Druhá možnosť je, že vám lístok kúpi domáci za zlomkovú cenu, ale to sme neriskovali. Nasadáme do auta a ideme po hlavnej ceste okolo Eden Island, letiska a snažíme sa nepremeškať odbočku do Craft Village. Táto remeselnícka dedinka s farebnými domčekami ponúka miestne výrobky. Väčšinu suvenírov sme nakúpili práve tu a dá sa samozrejme aj zjednávať. Našou poslednou predkúpacou zastávkou je pobrežie zvané Fairyland. Nie je sa čo čudovať, lebo aj podľa doslovného prekladu, je to rozprávková krajina. Prechádzame sa na koniec k opustenej budove, ktorú ak nikto nechce, my sa radi prihlásime 🙂

Beau Vallon Beach Craft Village Fairyland Fairyland Fairyland

Okolo obeda dorazíme na pláž Anse Royale, ktorá nám hneď pri príchode vyrazila dych. Krásna azúrova voda, kamene na šnorchlovanie a ostrov v pozadí.

TIP: Najlepšie šnorchlovanie na Mahe sme zažili práve na Anse Royale pri kameňoch asi 100m od pobrežia.

Ak sme boli doteraz sklamaní z rybičiek, tak tu sme si to vynahradili. Oplatí sa zobrať GoPro, alebo podmorský foťák aby ste tú podmorskú krásnu aj zvečnili. S trochou opatrnosti sa dá šnorchlovať aj pomedzi kamene. Smerom k ostrovu sú už silné prúdy, takže tam by ste skôr stáli na mieste ako plávali. Svadobné fotenie, ktoré sme tu videli, taktiež vypovedá o kvalitách tejto pláže. Keď máme relaxovania a šnorchlovania dosť, presúvame sa južnejšie na pláž Anse Forbans. Je tu badateľne viac ježkov a priemernejšie šnorchlovanie, ale objavili sme klietku s rybičkami. Pomaly sa blíži západ slnka a je čas vybrať vhodné miesto. Voľba počas jazdy autom nakoniec spontánne padla na Anse Louis. Táto menšia plážička je v rezorte Maia Luxury Resort. Ihlanovité domčeky sú vsadené do prírody tak, že si ich skoro ani nevšimnete a môžete si vychutnávať dokonalý západ slnka. Posledný večer na Mahe sa blíži a nám neostáva nič iné, len sa pobaliť a pripraviť na skoré ranné vstávanie na loď.

Anse Royale Anse Royale Anse Royale Anse Forbans Zapad slnka na Anse Louis