5/5 - (7 votes)

(25.6.2008 – 26.6.2008) Naše prvé zoznámenie s Ryanairom. Ani nevieme ako, ale zrazu sme mali v ruke letenky za 0€ 🙂 Za pár eur sme teda strávili necelých 24 hodín v krásnom Miláne. Dali sme si pravú taliansku pizzu, zoznámili sme sa s nádhernou katedrálou Duomo, prešli sme si módne uličky so značkami ako D&G, Chanel, Gucci, Dior alebo Versace. Pozreli sme si hrad Castello Sforzesco, ľahli si do parku za krásneho počasia a na záver sme sa vybrali metrom na stanicu.

Dĺžka výletu: 1 noc (večer prílet a poobede odlet) | Dĺžka letu: Bratislava (BTS) – Bergamo (BGY): 1h 20min (sledujte lacné letenky)
Cena letenky: 0€ | Ubytovanie: 22,5€ / noc | Autobus Bergamo – Miláno: 14€ spiatočný / 60min | Metro: 1€ | Spolu na osobu: 37,5

Naša špeciálna google mapka

Obsah

1. deň (25.6.) – Večerné Miláno
2. deň (26.6.) – Katedrála Duomo a hrad Sforzesco

1. deň (25.6.) – Večerné Miláno

Všetci sa stretávame na bratislavskom letisku. Dohodli sme sa, že sa stretneme hodinu pred zatvorením gate, aby sme nemali časové stresy. Cestujeme každý iba s jedným batôžkom, takže nám odpadá čakanie na odbavenie batožiny. Príjemným spestrením je, že máme na lístkoch Priority Boarding, teda sme vybavení prednostne a ako prví nastupujeme do lietadla. No nie je to super na letenku, ktorá je zadarmo? 🙂

TIP: Pre tých, čo ešte neleteli Ryanairom: na letenkách nie je miesto sedadla, takže si každý sadne kde len chce ak je tam miesto.

Na letisko Bergamo prilietame večer. Leteli sme iba niečo okolo hodiny a pol, žiaden časový posun, takže úplne super. Hneď ako sme vystúpili z lietadla nás ovanul príjemný teplý taliansky vzduch. Úžasný pocit 🙂 Snažíme sa zorientovať v príletovej hale a hľadáme miesto, kde si kúpime lístky na autobus do Milána, konkrétne spoločnosť ORIO SHUTTLE BUS. Spiatočný lístok si kupujeme za 14€ a pohoršujeme sa, že letenka nás vyšla menej 🙂 Už v autobuse otváram becherovku. Počas 60min cesty sme sa stihli posilniť a hneď nám bolo všetkým veselšie.

TIP: ORIO SHUTTLE BUS – cestovný poriadok

Ryanair lietadlo Letisko Bergamo ORIO SHUTTLE BUS

V Miláne vystupujeme z autobusu na krásnej starodávnej stanici v pozadí s mrakodrapom Pirelli, čo je zároveň aj najvyššia budova v Miláne. Dávame si zopár uvítacích fotiek, otvárame mapu a ideme nájsť náš hotel The Best Hotel, ktorý je našťastie iba nejakých 10min peši od stanice. Hotel bez problémov nachádzame a Erazmovou angličtinou sa dohovárame na recepcii (úplne bez problémov :)). Hotel je čistý, v cene máme aj raňajky a má aj takú peknú malú terasku so zeleňou.

TIP: Lacné ubytovanie v Miláne

Dlho sa však na hoteli nezdržiavame a ideme skúmať okolie. Jedna naša kamarátka býva v Miláne, takže na večer máme sprievodkyňu. Už sme vcelku aj hladní, takže jednohlasne sme sa zhodli, že chceme pravú taliansku pizzu a dobré vínko k tomu. Vďaka našej skúsenej sprievodkini už pred desiatou večer sedíme v útulnej reštaurácii, pijeme vínko a ochutnávame rôzne druhy talianskej pizze. Po nejakej tej hodine vstávame od stola a neistým krokom mierime do hotela aby sme skoro ráno mohli vyraziť spoznávať Miláno…

Autobusová a vlaková stanica Autobusová a vlaková stanica Mrakodrap Pirelli The Best Hotel záhradka The Best Hotel záhradka

2. deň (26.6.) – Katedrála Duomo a hrad Sforzesco

Zobúdzame sa s miernou opicou, tlačenica v kúpeľni a šup na raňajky. Potešili, ale chcelo by to tak 3x viac 🙂 Každý dostávame džús, kroasant, kávu a toast s lekvárom. Odubytovávame sa a ihneď vyrážame do mesta. Ideme po ulici Corso Buenos Aires priamo do centra.

Prechádzame cez rôzne krásne uličky s drahými obchodmi. Neviem ale či by som dal za šaty 6 000€ 🙂 Pozreli sme si katedrálu Duomo. Wauuu, niečo také veľké a krásne som ešte nevidel, ako dlho to asi museli stavať? Dá sa spraviť aj výstup na vrchol katedrály, ale pre nedostatok času si ju pozeráme len zvonka. Tu naša kamarátka zažíva mierny šok, keď si nechá do ruky nanútiť zrno a zrazu je plná holubov. Len tak mimochodom neznáša holuby. Skúste si to teda predstaviť :))

Hneď vedľa katedrály sa nachádza presklená obchodná pasáž, kde môžete nájsť značky ako Louis Vuitton alebo Prada.

Ráno v Miláne ulička ku katedrále Duomo katedrála Duomo vchod do obchodnej pasáže vedľa katedrály Duomo Kabelkyyy :)

Nasleduje prehliadka módnych ulíc. Náš prvý pokus je obchod Versace, kde nás vtiahli priam zlaté dvere. Je niečo pred 10. hodinou a pán vnútri nám slušne vysvetľuje, že tu ešte nemáme čo hľadať. Podotýkam, že naozaj slušne a príjemne. Tu u nás by asi také príjemné tety predavačky neboli 🙂

Po túlaní sa ulicami centra smerujú naše kroky na hrad Castello Sforzesco. Dá sa vojsť aj priamo do hradného nádvoria. Tam si sadáme na lavičku a napchávame sa zásobami z domu. Áno, paštéty rulezzz :))

Vychádzame z hradu a keďže už poznateľne cítime únavu v nohách, mierime do vedľajšieho parku Sempione a hľadáme, kde sa dá kúpiť vychladené pivko. Dobre padlo a nejakú tú hodinku sedíme na tráve, kecáme, popíjame, no proste pohodička. Hneď na začiatku parku je aj akvárium, ktoré objavujeme úplnou náhodou. Je úplne zadarmo, tak sa kocháme pohľadom na rôzne morské príšerky. Príjemné spestrenie 🙂

Luxusná ulička Castello Sforzesco Castello Sforzesco Akvárium Záhrada

Z parku na stanicu ideme metrom, aby sme mohli ohodnotiť aj tento druh dopravy. Celkovo sú v Miláne tri linky metra. Príjemný spôsob dopravy, hlavne veľmi rýchly. Samotná cesta späť ubieha veľmi rýchlo a nič zaujímave sa nám nestáva. Celú cestu sa rozprávame a plánujeme ďalšie výlety.