5/5 - (3 votes)

(15.7.2010 – 17.7.2010) Čo by ste povedali na to, v piatok večer nasadnúť do lietadla, začať nočným kúpaním, pokračovať celodenným kúpaním v mori, opaľovaním sa pod slameníkom, večer megažúrka na tej najrušnejšej diskotéke, ranná prehliadka mesta Palma a šup do lietadla naspäť na Slovensko? Nereálne? Na všetko stačí jeden dobre naplánovaný víkend 🙂

Dĺžka výletu: 2 noci | Dĺžka letu: Bratislava (BTS) – Palma Mallorca Airport (PMI): 2h 30min (sledujte lacné letenky)
Cena letenky: 40€ | Ubytovanie: 58,5€ / 2 noci | Autobus Palma Mallorca Airport – Palma Mallorca: 2x 2€ spiatočný | Spolu na osobu bez jedla: 102,5

Naša špeciálna google mapka

Obsah

1.deň (15.7.) – Piatkový večerný prílet
2.deň (16.7.) – Playa de Palma a diskotéka Riu Palace
3.deň (17.7.) – Katedrála La Seu a palác La Almudaina

1.deň (15.7.) – Piatkový večerný prílet

Na letisko prilietame večer o 22:00. Nasadáme na MHD a po pár zastávkach sme vystúpili priamo pred našim hotelom Balear. Je to len pár metrov od najznámejšej pláže Playa de Palma, a tak hneď po zložení vecí na izbe vyrážame na nočné kúpanie. Zložili sme sa hneď pri „baywatch“ veži a bolo príjemné zistiť, že sú tam aj dve Slovenky s ktorými sme sa zoznámili. Troška sme sa teda namočili a ideme pozrieť do ulíc, ale nie nadlho, lebo je pomaly polnoc. Kúpime si do zásoby galón vody a ide sa spať.

Náš hotel Ubytovanie

2.deň (16.7.) – Playa de Palma a diskotéka Riu Palace

Ráno o 7:00 budíček, aby sme nestrácali čas, naraňajkujeme sa a ide sa na pláž. Je veľa miest s webkamerami a jedno z nich sme si vyhliadli už dopredu. Webkamera bola priamo pri vchode na pláž. Dali sme teda našim doma link na webstránku, zavolali, že sme tam a začali písať odkazy. Veď posúďte sami na fotkách, bola to celkom sranda.

Playa de Palma Playa de Palma Playa de Palma webkamera na Playa de Palma

TIP: Webkamery na Mallorce

Po vybláznení v piesku sme sa išli rozložiť pri baywatch veži. Boli tam aj pekné červené lehátka so slamenníkmi a tak sme neodolali. Ako sa neskôr ukázalo, tak boli platené, 5€ na deň. Z času na čas išla okolo Číňanka a keď ste čo i len mykli mihalnicou na slovo “massage”, už ste sa jej nezbavili, že Tomáš 🙂

TIP: Ak počujete priekupníčky „ananas, melone, coconut“, tak už z diaľky sa im vyhýbajte, najprv vám dajú do ruky kúsok melónu na ochutnávku a potom, keď prejavíte záujem, tak chcú od vás za jeden krajček 4€ a začnú tam po vás bliakať, keď to nechcete zaplatiť, že má doma bambino a podobné reči. Tá masáž bola aspoň hodná tých 5€.

Celý deň máme pekne slniečko a poobede sa presúvame o kúsok ďalej smerom na sever, kde bolo oveľa viac ľudí a čistejšia voda. Zaplávame ešte v mori, poopaľujeme sa na lehátkach a ideme hľadať niečo pod zub. Vyhral to výdatný kebab a k tomu si dávame džbán sangrie. Večer si troška oddýchneme a pripravujeme sa na nočný výjazd.

Playa de Palma Playa de Palma Sangria a čakáme si na kebab

TIP: Ak milujete nočný život, široko ďaleko najlepšia diskotéka je Riu Palace.

Autobus mal zastávku priamo pred týmto podnikom. Všade naokolo stáli mladí ľudia, lákali nás dnu a bolo vidno, že to tam žije. Z vonku mi to pripomínalo kostolnú vežičku. Zaplatili sme paušálne vstupné a v cene mal každý 3 free shots a vstup do ďalších dvoch diskoték. Využili sme len tie nápoje v cene (vodka s džúsom), keďže diskotéka bola viac ako úžasná. Podnik mal strašne veľa pódií a na každom z nich pútala váš zrak sporo odetá go-go tanečnica. Nakrúcanie na mobil sa im moc nepáčilo, tak som to po chvíli radšej vzdal. Bola to dokonalá pastva pre oči, neviem kto ich vyberal, ale dal si naozaj záležať 🙂 Na hlavnom pódiu sa v ten večer objavil aj spevák R.I.O. Niečo pred treťou sme sa pomaly vybrali popri pobreží peši domov, nech troška vytriezvieme. Išlo sa ešte do vody na naháča a o takej štvrtej dorážame mŕtvi na izbu.

Riu Palace Riu Palace Riu Palace niekoľkokilometrová cesta z Riu Palace na izbu

3.deň (17.7.) – Katedrála La Seu a palác La Almudaina

Na ďalší deň sa rozdeľujeme na dva tábory, ja idem omrknúť hlavné mesto Palmu a zvyšok sa ide ešte poslednýkrát hodiť do mora. Zviezol som sa kúsok pred park de la Mar a pozrel z vonku katedrálu La Seu, nádvorie, zelené jazierko a kráľovský palác La Almudaina. Ako atrakcie tam boli “bezhlaví” figuranti, konský povoz, alebo “bublifukanti”. Troška som posedel v parku a hor sa busom naspäť za mojimi kamarátmi. Mimochodom autobusy boli naozaj klimatizované, nie ako u nás. Náš víkend na Mallorce sa končí a 16:40 odlietame domov.

Výhľad na more park ku katedrále La Seu katedrála La Seu katedrála La Seu kráľovský palác La Almudaina