5/5 - (17 votes)

Cez deň na pláži a večer na poriadnej žúrke, asi takto si každý predstaví ostrov Ibiza. Dôležité je potom už len nájsť ten správny balans, aby to vydržala pečienka a aj peňaženka. Návštevu Ibizy odporúčame spojiť s ešte krajším ostrovom Formentera, kde je papierovo najkrajšia pláž Európy – Platja de Ses Illetes.

Podrobná mapa našich bodov záujmu

Súhrn cien na osobu

Cena leteniek: 60€ | Dĺžka letu: Viedeň – Ibiza: 2h 45min (sledujte lacné letenky)
Ubytovanie: 77€ / 4 nocí | Auto + benzín: 40€ | Lístky na Formenteru: 20€ | Jedlo a pitie: 100€ | Spolu na osobu: 297€

Praktické informácie

 • Na Ibize sú hlavne pieskové pláže s bielym až žltým pieskom
 • Dobrý sprievodca plážami je stránka white-ibiza.com
 • Luxusné kluby ako Amnesia Ibiza majú vstupné 50€+
 • Cena spiatočného lístka loďou na ostrov Formentera cez spoločnosť Aquabus je 19,99€, ak sa vrátite v ten istý deň (dá sa platiť online Paypalom alebo kreditkou Visa)
 • Na Formenteri požičiavajú okrem bicyklov aj skútre
 • Pozor na vreckových zlodejov nadránom – stretnete ich na ulici, tvária sa kamarátsky, budú vás tľapkať po chrbte, dávať hi-five a popri tom vám napríklad vyberú mobil z vrecka

Ibiza (3 dni)

Cala Saladeta
Cala Saladeta

Ibiza, po katalánsky Eivissa, je španielsky ostrov v Baleárskom súostroví. Veľkosťou by sa dala prirovnať k Menorce. S rozmermi 40 x 20 km ho v pohode pojazdíte autom za 3 dni. Odporúčame pozerať stránky Ryanair Car Hire alebo Wizz Air Car Rental a vybrať podľa najlepšej ceny. Ubytovanie Apartamentos Poniente Playa sme si vybrali na západe ostrova v mestečku Sant Antoni, keďže sme nechceli bývať v hlavnom meste.

Pláže na ZÁPADE

Cala BassaPlatges de ComteCala TaridaCala SaladaCala d'Hort

 1. Cala Salada a Cala Saladeta – pre nás jedna z TOP, veľká prírodná zátoka, v ktorej sú 2 pláže oddelené skalnatou bariérou. Parkovisko je pri Cala Salada, ale krajšia je práve tá druhá Cala Saladeta, ktorá je dostupná lesnou cestou ponad skaly. Na tejto pláži zvykne „modelka“ predvádzať šaty, ktoré sa dajú rovno kúpiť. Výborné podmienky na šnorchlovanie.
 2. Cala Bassa – pekná zátoka obklopená stromami s veľkým skalnatým výbežkom po pravej strane
 3. Platges de Comte – papierovo jedna z TOP pláží na Ibize, fotogenická s cípovým výbežkom a ostrovom v pozadí. Zvykne tu byť masaker ľudí, keďže pláž je ľahko dostupná. V blízkosti sú dve reštaurácie.
 4. Cala Tarida – skôr mestská zátoka s množstvom reštaurácií, na pláž vedú kamenné schody
 5. Cala d’Hort – prírodná zátoka s obrovským ostrovom v pozadí, keby tu neboli veľké vlny, tak pre nás jedna z TOP pláží (pozor na medúzy)

Pláže na SEVERE

XarracaPlaya de Agua BlancaCala MasellaCala BoixCala Benirrás

 1. Cala Masella – malá zátoka s dobrými možnosťami šnorchlovania
 2. Cala Boix – krásna otvorená pláž na severozápade
 3. Playa de Agua Blanca – veľká pláž so žltým pieskom s výborným šnorchlovaním pri 2 veľkých skalách kúsok od pobrežia
 4. Xarraca – menšia pláž vhodná na šnorchlovanie kvôli množstvu skál
 5. Cala Benirrás – na tejto pláži môžete zažiť romantický západ slnka s fotogenickým skalným prstom v pozadí. My sme mali šťastie aj na sprievodný rituál v podobe bubnov a tanečníčky

Pláže na JUHU

Platja de ses SalinesSa CaletaPlatja des Jondal

 1. Platja des Jondal – asi jediná kamenná pláž, ktorú sme navštívili, nachádza sa tu luxusná reštaurácia Blue marlin, kde práve servírovali šampanské na pláži
 2. Sa Caleta – nádherná pláž obklopená červenými útesmi
 3. Platja de ses Salines – veľká otvorená pláž za letiskom, pokojná voda vhodná na plávanie

Navyše…

 1. Sagrat Cor de Jesus – 23-metrová socha Krista Spasiteľa. Je na vyvýšenom mieste, odkiaľ budete mať výhľad na Ibiza Town. Dostanete sa sem autom miernou zachádzkou z hlavnej cesty medzi Sant Antoni a Ibiza Town.
 2. Ibiza Town – hlavné mesto ostrova. Staré mesto je zapísané na zozname kultúrneho dedičstva UNESCO. Zastavili sme sa tu na kebab a autom sme sa vyviezli ku hlavnej katedrále Ibiza Cathedral.

Formentera (1 deň)

Es Caló
Es Caló

Formentera je oproti Ibize malý raj. Opäť raz sa potvrdilo, že čím menší ostrov, tým väčší zážitok. Pieskové duny, dlhé biele pláže ako v Karibiku, požičiate si bicykel alebo skúter a jazdíte si, kam vás kolesá zavezú. Príroda sa tu vyhrala v podobe najkrajšej pláže v Európe podľa viacerých rebríčkov – Platja de Ses Illetes. Plavba trajektom z prístavu v meste Ibiza trvá približne hodinu. Odporúčame lowcostovú spoločnosť Aquabus za 19,99€ spiatočne.

TIP: Požičanie bicykla v prístave stojí okolo 6€, požičanie skútra okolo 20€.

Faro de la MolaKaviareň Es CalóPlatja de MigjornPlatja de Ses IlletesPlatja de Ses Illetes

 1. Platja de Ses Illetes – papierovo najkrajšia pláž Európy s bielym pieskom (a môžeme len súhlasiť). Tvorí ju dlhý úzky výbežok ostrova s plážami po oboch stranách. Pri reštaurácii El Pirata je prvá zátoka s plytšou vodou, ale je tu aj viac ľudí. Odporúčame ísť ďalej, zaparkovať bicykel pri poslednej reštaurácii Es Ministre a prebrodiť sa cez pieskové duny. Na viac ako kilometri dlhom pobreží si môžete vybrať ten svoj kúsok pláže, kde sa zložíte. Keďže je to otvorené more, tak si dajte pozor na medúzy.
 2. Es Caló – veľká otvorená pláž v strede ostrova na SV stranu. Dalo sa tu aj šnorchlovať. Odporúčame kaviarničku s rovnomenným názvom, kde je pekný výhľad na útesy smerom na koniec ostrova s majákom.
 3. Platja de Migjorn – veľká otvorená pláž v strede ostrova na JZ stranu, boli tu väčšie vlny ako na Es Caló.
 4. Faro de la Mola – maják na konci ostrova; je to najvzdialenejší bod od prístavu. Dostanete sa sem v pohode aj na bicykli, k majáku je prevýšenie približne 150 metrov. Počas cesty sa vám naskytne výhľad na úzky stred ostrova s pobrežím naľavo aj napravo.
 5. Cap de Barbaria – majak s krásnymi výhľadmi na more a okolie