5/5 - (9 votes)

(10.6.2017 – 19.6.2017) Na Maldivách je bežné, že časy odletov sú skoro ráno a tak musíte jednu – dve noci prespať niekde pri letisku. Na výber máte Male, Hulhumale alebo ešte Villingili. A keďže sme sa chceli preplnenému Male vyhnúť oblúkom a vo Villingili nie je bikini pláž, vylučovacou metódou vyhralo Hulhumale. Tento ostrov je umelo vybudovaný a je prepojený cestou s letiskovým ostrovom.

Podrobná mapa našich bodov záujmu

Súhrn cien / osobu:
Letenky cez Flydubai:
376€ | Dĺžka letu: Bratislava (BTS) – Dubaj (DXB): 5,5h, Dubaj (DXB) – Male (MLE): 4,5h (sledujte lacné letenky na Maldivy)
Ubytovanie na Fulhadhoo a Fehendhoo s plnou penziou: 280€ / 7 nocí | Fakultatívne výlety: 128€ / 5 výletov | Lode, speedboaty a taxíky: 80€ | Ubytovanie, jedlo a suveníry v Hulhumale: 100€ / 2 noci | Spolu na osobu: 964€


!!! Ak sa chystáte na Maledivy, tak máme pre vás super správu 🙂
3 Hearts Guesthouse a Fehendhoo Stay prisľúbili našim čitateľom špeciálnu cenu na ubytko. Stačí nám napísať cez kontaktný formulár.


Obsah

8.deň (17.6.) – Plavba do Hulhumale
9.deň (18.6.) – Tourist bikini beach

8.deň (17.6.) – Plavba do Hulhumale

Hulhumale Public Beach

Lístky na loď do Hulhumale kupujeme v Hulhumale Ferry Terminal za 7,50 MVR na osobu. Lode premávajú nonstop od 5:30 do 2:30 v noci, takže sme čakali len pár minút.

Plavba trvá približne 20 minút. Naše ubytovanie, nový 3-hviezdičkový hotel hneď pri plážovej promenáde, Simry Beachside Maldives sme si opäť dohodli priamo cez emaily. Z prístavu je to relatívne blízko, takže to zvládneme aj pešo.

Hotel spravuje veľmi milý personál na čele so srdečným Afsahom. Dostali sme izbu na prvom poschodí s balkónom a výhľadom na pláž. Potešili nás aj hotelové papučky a zubná kefka s pastou. Vonku je neznesiteľne horúco a tak využívame balkón skôr na večerné posedenie.

Pozdĺž celého pobrežia sa tiahne verejná pláž Public Hulhumale Beach, ktorá je bohužiaľ nebikini. Afsah nám vraví, že nechcú hnevať turistov, ani nás nebudú za to šikanovať, ale zákon je zákon. Občas sme videli ženy s odhalenými ramenami, ale pokiaľ nemusíme, tak neprovokujeme.

Bikini pláž zvaná Tourist Beach je úplne na začiatku Hulhumale a nechávame si ju na zajtra. Dnes večer sa ideme prejsť po pobreží a omrknúť okolie. Čoskoro bude západ slnka a na plážach chystajú stoly s jedlom.

Simry Beachside MaldivesHulhumale Public BeachHulhumale Public BeachHulhumale Public BeachHulhumale Public Beach

Najprv sme nechápali, kde sa zoberie toľko ľudí, ale potom sme si zistili, že všetko je na rezervačky. Ramadánové raňajky Iftar začínajú po západe slnka výzvou k modlitbe v rozhlase. Zajtra budeme múdrejší. Je praktické, že pri hoteli sú veľké potraviny. Kúpite v nich aj chladené nealko pivo.

9.deň (18.6.) – Tourist bikini beach

Hulhumale Public Beach

Raňajky v hoteli máme od 7:00 do 10:00 vo forme bufetových stolov. Vyrážame na bikini Tourist Beach. Na recepcii sa nám ponúkli, že nás tam zavezú hotelovým autom. Peši je to približne 1,5 km a nejakých 15 minút.

Pri vstupe na pláž je vrátnik, ktorý nám hovorí o bežných otváracích hodinách od 6 do 18, ale počas ramadánu od 6:30 do 17:30. Na prvý dojem je pláž pekná a udržiavaná. Keď sa prejdeme na koniec, tak objavujeme aj temné stránky. Hneď vedľa pláže je skládka odpadu, ktorú majú vraj premiestňovať.

Na plávanie odporúčam topánky do vody, lebo hneď pri brehu je množstvo ostrých kameňov. Plávanie pri odlive je obtiažnejšie kvôli plytkej vode, ale dalo sa. Bolo fajn, že napriek preplnenému mestu sme boli na pláži sami.

Šnorchlovanie by som hodnotil ako slabšie, treba počkať na poobedný príliv. Naspäť ideme pešo so zastávkou v potravinách. Zástavba je tu v plnom prúde a tak vidíme veľa hotelov ešte rozostavaných. Vedľa pekného hotela bežne uvidíte rozostavanú budovu s množstvom bordelu. Vláda navyše obmedzuje veľkosti apartmánov a tak sa pripravte na menšie izby.

Pláž pred hotelomTourist BeachTourist BeachTourist BeachHulhumale Public Beach

Obed dnes riešime nákupom v potravinách a poobede chceme relaxovať na izbe. Afsah mi zistil, že okolo 16tej by mal byť príliv, takže idem skúsiť šnorchlovanie pri našom hoteli. Je to lepšie ako ráno, viac rybičiek, ale voda bola stále mútna. Treba dávať pozor na ostré koraly a okolité jazdiace člny. Rozhodne to neriskujte bez topánok do vody.

Z rybičiek som videl klasické čierne rybičky, žlté seargeant major, lagoon triggerfish alebo čienobiele pilot fish. V morskom kroví som zazrel aj hada. Večer sme si zarezervovali ramadánovú večeru za 199 MVR. Po zapáde slnka čakáme na oficiálnu výzvu v rozhlase a začíname rozbaľovať jednotlivé misky. Jedla je naozaj požehnane, narátali sme 15 chodov plus pitie a ďatle.

Nechceme si ani predstaviť, že by sme celý deň nejedli, nepili a potom sa takto napráskali. Po večeri by padlo vhod nejaké to pivko na vytrávanie. Ale kde, keď v potravinách dostanete len nealko bavariu alebo holstein. Odpoveď znie Hulhule Island Hotel. Ak nerátame rezorty, tak je to jediné miesto, kde si môžete dať pivo alebo tvrdé. Z nášho hotela vás odvezú bezplatne na letisko v čase, keď idú vyzdvihnúť hostí.

Simry Beachside MaldivesRamadánová večeraRamadánová večeraPivo v Hulhule Island HotelChamps Bar

Z letiska do samotného Hulhule hotela chodí spred hlavnej letiskovej haly bezplatný biely shuttle bus. Následne už len stačí nájsť ten správny bar Champs 🙂 Ceny sú len v dolároch, bez táx a miestnym tam nenačapujú. Čapované pivo 0,4l vychádzalo v prepočte približne 6 Eur. Záver nášho dobrodružstva na Maldivách sa pomaly ale isto blíži.

Dohadujeme si raňajky na skorší čas o 6:00 a následný transfer hotelovým autom, ktorý je taktiež bezplatný. Flydubai mal letieť o 8:35, ale odlietame o pol hodinu skôr. Počas letu do Dubaja máme hodinové medzipristátie na Srí Lanke.

Východ slnka pred hotelomKanifinolhuGasfinolhuDhiffushiSrí Lanka