4.9/5 - (9 votes)

Chcete si vyčistiť hlavu čerstvým vzduchom a vypadnúť z každodennej reality už potrebujete ako soľ? Nechce sa vám ale ďaleko cestovať? Presne takto sme na tom boli my, keď prišiel návrh ísť sa pozrieť do českých Beskýd. Sú len na skok z našich Kysúc. Vybrali sme si Rekreačné centrum Sepetná  v Ostraviciach. Nabudúce tam rozhodne pôjdeme vyskúšať tie bežky, čo už roky odkladáme!

Čo sme za víkend v Beskydách stihli?

Horné Mazácke skaly na Lysej hore

1. Prechádzku k riečnym perejám, ideálna nenáročná trasa pre lenivých. Komu sa nelení (nie ako nám), tomu sa môže zelenieť na Lysej hore (1323 m.n.m.), ktorá je najvyšším bodom v okolí a poskytuje výhľad od Jeseníkov, cez Malú Fatru až po Vysoké Tatry. Tento vrch je opradený mnohými povesťami až bizarného charakteru. S jednou z nich súvisí aj tradičný prvomájový Zlet čarodejníc na tomto vrchu.

2. Keď nám zapršalo, dali sme si badminton v hale v rámci hotelového komplexu. Kurty ako nové a lacnejšie, než je bežné v Bratislave. V rámci haly je aj lezecká stena, bowling, bazén, masáže a ďalšie kratochvíle. Proste všetko možné pre to, aby ste sa nenudili ani v škaredom počasí.  Ak vám ale počasie praje, dá sa požičať segway, elektro aj horské bicykle, kolobežky a iné približovadlá.

Keď nasneží, žije oblasť najmä lyžovaním a bežkami. V lete sa zas môžete vyblázniť na tobogánoch na kúpalisku. Prekvapilo nás aj množstvo atrakcií pre rodiny s deťmi a animátori, ktorí vás od tých malých škriatkov na chvíľu odbremenia 🙂

3. Strašne dobre sa najesť. V hoteli Sepetná je útulná koliba, v ktorej sa za veľmi priateľské ceny môžete odmeniť po športovom výkone sviečkovou ako od mamy, či výborným grilovaným zubáčom. Mali sme šťastie aj na cimbálových muzikantov, ktorí nám už nevyhrávali v bruchu, ale spríjemňovali večeru.

Restaurace Valašská koliba

4. Ale hlavne, konečne sa poriadne vyspať. Vzduch navoňaný ihličnanmi a svätý pokoj v našej priestrannej izbe. Na nezaplatenie. Nehovoriac o vani s vodnými tryskami.

Čo sa nám páčilo?

  • Turistické trasy sú tu dôsledne značené farebnými labkami a bodmi, takže sa určite nestratíte.
  • Príjemné ceny
  • Kvalitná gastronómia
  • Horský rezort nepoznačený finančnými skupinami
  • Priateľské prostredie pre páry aj rodiny.
  • Maskot hotela – nafufňaná ovca

Čo sa nám nepáčilo?

  • Krátko bolo, nepostíhali sme všetky atrakcie
  • Nič v zlom, sme radi, že prírodu polialo, ale na čo by sme frflali, keď nie na počasie? 😀