5/5 - (9 votes)

Dnes tu máme pre vás super tip ako si poslať vlastnú pohľadnicu z celého sveta len za 2€ (vrátane poplatku operátorovi) a to iba pomocou SMS a internetu. My to využívame na našich cestách pravidelne.

Vždy pošleme domov miestnu pohľadnicu s lokálnou známkou a súčasne aj takúto osobnejšiu, ktorú si vyskladáme z našich fotiek. Doma sa vždy potešia, keď im príde od nás takáto pohľadnica 🙂

Thajská pohľadnica nám prišla domov za 3 pracovné dni
Thajská pohľadnica nám prišla domov za 3 pracovné dni

Ako si poslať pohľadnicu

Vlastnú tlačenú pohľadnicu sme vytvorili a odoslali naozaj jednoducho. Služba Tlačené pohľadnice našu pohľadnicu vytlačila a odoslala na slovenskú adresu. Adresát ale môže byť kdekoľvek vo svete, napríklad kamarát v Anglicku.

Postup je nasledovný:

  1. Keď už máte pripravenú fotografiu alebo koláž, tak na stránke tlacene.pohladnice.sk zvoľte „Moje foto“. Potom kliknite na „Nahraj fotografiu“ a vyberte si fotku, ktorú chcete poslať.
  2. Vaša fotka sa nahrá a uvidíte ju v rôznych rámčekoch na stránke. My osobne používame iba bezrámčekový vizuál (ten úplne prvý). Vyberte si, ktorý sa vám páči a kliknite naňho.
  3. Vyplňte všetky údaje a napíšte váš text na pohľadnicu.
  4. Keď kliknete na „Zobraziť náhľad“, tak uvidíte ako bude vaša pohľadnica vyzerať.
  5. Potom stačí už len dať „Zaplatiť“, zvoliť možnosť platby SMS správou, poslať SMS a je hotovo 🙂

Tipy

  • Fotku si môžete jednoducho farebne upraviť v mobile napríklad programom VSCO (Android / iPhone), ktorý používame aj my.
  • Ak chcete poslať koláž fotiek, odporúčame použiť šikovný program Pixlr (Android / iPhone). Pri koláži použite pomer strán -28 a obrázok uložte v kvalite medium.
  • My do políčka „Text na prednej strane“ nezadávame nič, resp. vymažeme predvolený text a označujeme „bez pásu“. Nechceme, aby nám niečo prekrývalo našu peknú fotku 😉
  • Pohľadnica sa da zaplatiť aj platobnou kartou, vtedy je to o 10c lacnejšie.
  • Nebojte sa poslať zo zahraničia SMS, naozaj to stoji len 2€ (vrátane poplatku operátorovi). Máme overené z Thajska, Španielska, atď. Pred číslo tiež nedávajte žiadnu predvoľbu. Len 8866.

Fotonávod