5/5 - (2 votes)

Snívate o tom, že sa jedného dňa zobudíte v raji? Moorea je v tieni Bora Bora menej známejšia, ale je porovnateľne nádherná a ešte viac dobrodružnejšia. Neveríte? Objavíte tu nielen najlepšie miesto na pozorovanie žralokov a kŕmenie rají v celej Polynézií, ale aj majestátne ostré štíty, ktoré zdobia celú Mooreu. K tomu najfotogenickejšia pláž Temae Beach, ktorú nájdete v každom bedekri a naživo je ešte dokonalejšia. Poďme si priblížiť tento klenot Francúzskej Polynézie bližšie a nechať vašu fantáziu naplno pracovať.

Podrobná Google mapa s atrakciami

Podrobná mapa našich bodov záujmu

Praktické tipy

 • Letenky na Mooreu – spiatočný let Tahiti (Papeete) – Moorea kúpite od 100€, ale bola by to škoda, keby si radšej nekúpite Air Tahiti Pass, s ktorým môžete pocestovať viacero ostrovov. Rozhodne odporúčame vybrať jeden z passov:
  • Bora Bora Pass zahŕňa ostrovy Moorea, Huahine, Raiatea, Bora Bora, Maupiti
  • Bora-Tuamotu Pass zahŕňa ostrovy Moorea, Huahine, Raiatea, Maupiti, Bora Bora, Rangiroa, Tikehau, Fakarava

TIP: Ako zohnať letenky z Európy na Tahiti si prečítajte v našom súhrnnom článku Francúzska Polynézia – tipy a triky

 • Plavba loďou na Mooreu – Alternatívou k letu Air Tahiti je plavba vysokorýchlostným trajektom 6x  denne z Papeete do Vaiare a trvá asi 30 minút.
 • Kde sa ubytovať na Moorei – ponuka ubytovaní sa dá rozdeliť na 2 kategórie:
  • Luxusné hotely – jedná sa o 3*+ hotely, ktoré majú vlastnú pláž alebo tie luxusnejšie aj bungalovy na vode. Cena začína od 100€ / noc / osobu
  • Guesthousy a penzióny – jedná sa o ubytovania domácich. Ak vám nevadí zdieľaná kúpeľňa alebo že budete bez klimatizácie, dá sa ísť aj takto na budget. Cena začína od 30€ / noc / osobu bez raňajok
 • Doprava z letiska –  letisko na Moorei sa nachádza v severozápadnej časti ostrova. Keďže požičovne majú office v meste Vaiare, príde vás sem vyzdvihnúť niekto z požičovne. Okrem Europcar je tu Avis alebo Moorea car rental.
 • Doprava po ostrove – najlepšia možnosť je požičanie auta, dobrá cena vychádzala cez požičovňu Europcar. Cesty majú krajný pruh pre cyklistov a na bicykli je to oveľa viac bezpečnejšie ako na Bore.

TOP 10 atrakcií

1. Pláž a vyhliadka na Temae Beach

Temae Beach je jednou z najfotografovanejších pláží vo Francúzskej Polynézii – biely piesok, vysoké palmy, tyrkysová lagúna s odstupňovanými farbami a v pozadí vypínajúci sa ostrov Tahiti. Dokonalú pohľadnicovú fotku si spravíte z hlavnej cesty z vyhliadky Toatea Lookout. Pláž je spojená s rezortom Sofitel Kia Ora, takže časť pláže je privátna a časť verejná. Parkuje sa na off-road parkovisku pod palmami a preto si radšej skontrolujte kokosové orechy nad hlavou. Z autopožičovne nás ešte varovali pred zlodejmi, ktorí čakajú na nestrážené veci na pláži. V okamihu vám s nimi ufrčia na motorke. A veruže sme takých podozrivých domácich aj videli. Výbava na šnorchlovanie je viac ako nutná, pretože len kúsok od brehu sa to hemží tropickými rybami, koralmi a rajami. Pozor si treba dávať na silné prúdy.

2. Šnorchlovanie pri Sharks Sandbank

Snívali ste niekedy o plávaní so žralokmi a rajami? Miesto na šnorchlovanie Sharks Sandbank je jedným z najlepších v celej Francúzskej Polynézii. Podľa slov domácich chodia na toto miesto denno-denne ľudia vyše 15 rokov, aby si pohladkali raje a pošnorchlovali so žralokmi čiernoplutvými (blacktip reef shark). A nemusíte sa báť, za ten čas sa nikomu nič nestalo, tieto stvorenia si dokonale zvykli na ľudí. Pán kormidelník pôjde s vami dokonca aj do vody, aby vám raju pridržal. A nezabudnite si podmorské púzdro alebo GoPro kameru, lebo takto zblízka žraloka len tak neuvidíte.

TIP: Na tento výlet odporúčame agentúru Moorea Timi Tour, kde vás všetkými atrakciami prevedie sympatický manželský pár. Začnete šnorchlovaním pri podmorských sochách Tiki, nasleduje Sharks Sandbank a končíte v nádhernej koralovej záhrade Tiahura.

3. Túra na Three Pines Lookout

Na Moorei nájdete viacero turistických trás, ktoré vás zavedú do autentického pralesa. Majestátne hory a ostré štíty dominujú celému ostrovu. Do stredu ostrova na vyhliadku Belvedere Lookout sa viete dostať autom a odtiaľ vedú dve hlavné trasy. Dlhšia približne 6 km vedie ku Three Coconuts Lookout a kratšia (cca 3 km) Three Pines Lookout, ktorú sme si vybrali aj my. Je to nenáročná túra pralesom. Aj keď to znie veľmi exoticky, veľmi exotickú zver tu nečakajte. Vysoko v horách vás môže znepokojiť maximálne šuchot sliepok a kikiríkanie kohúta 🙂 Na záver sú strmšie serpentíny, nimi sa dostanete na samotný vrchol, odkiaľ je nádherný výhľad. A samozrejme sú tu aj sľúbené tri borovice a hojdačka ako bonus. 

GPS trasa: https://www.strava.com/activities/7203639230

4. Šnorchlovanie v Coral Garden Tiahura

Koralová záhrada Coral Garden Tiahura sa nachádza medzi ostrovčekmi Motu Tiahura a Motu Fareone. Môžete ju navštíviť individuálne požičaním kayaku, alebo v rámci výletu cez agentúru, ako sme išli aj my. Šnorchlovanie je nenáročné, keďže tu dočiahete na dno. Aj keď je to len kúsok od Sharks Sandbank, žraloky sme tu už nevideli.

TIP: Na tento výlet odporúčame agentúru Moorea Timi Tour, kde vás všetkými atrakciami prevedie sympatický manželský pár. Začnete šnorchlovaním pri podmorských sochách Tiki, nasleduje Sharks Sandbank a končíte v nádhernej koralovej záhrade Tiahura.

5. Vyhliadka Magic Mountain

Jednou z ďalších turistík, ktoré sa oplatí absolvovať, je vyhliadka Magic Mountain. Cesta vedie asfaltkou až na samý vrchol a viete to absolvovať ako okruh druhou cestou naspäť. Spotené tričko vám opäť pripomenie, v akých tropických končinách sa nachádzate, ale rozhodne to stojí za to. Výhľad na azúrovú lagúnu, bungalovy na vode a okolité hory je čarovný. Mimochodom, parkovné je super vymyslené, lebo na záver túry ho môžete použiť ako konzumné napríklad na čerstvý kokosový orech.

GPS trasa: https://www.strava.com/activities/7218389014

6. Pláž Tiahura Beach

Pláž Tiahura, ktorú nájdete aj pod názvom Hauru, je severozápadná verejná pláž s úzkym pásom bieleho piesku. Keďže sme ju mali poznačenú ako šnorchlovaciu pláž, mali sme od toho aj veľké očakávania. Problémom je ale silný prúd, ktorý vás bude ťahať na sever. Bol to ešte silnejší prúd ako na pláži Temae. A teda ak ste dobrý plavec, je tu možnosť driftového šnorchlovania, t.j. necháte sa unášať prúdom a potom niekde včas vyskočíte na breh.

7. Vodopád Afareaitu Waterfall

Vodopád Afareaitu je približne dvojkilometrová túra pralesom. Je to nekomerčná atrakcia, takže tu stretnete len zlomok ľudí oproti iným miestam. Aj parkovné vyberal len akýsi domáci. Ukázal nám, kde máme zaparkovať. Po ceste si dávajte pozor na palmové kokosy visiace niekoľko metrov nad hlavami. Ale to všetko patrí k tomuto dobrodružnému vodopádu, kde záverečný pohľad bude stáť za to.

GPS trasa: https://www.strava.com/activities/7208112097

8. Kostol Eglise de la Sainte Famille

Tento ikonický kostolík je podľa nás najkrajší na ostrove a určite si tu spravte zastávku. Kostol Svätej rodiny bol postavený v roku 1897 a je to replika katedrály Saint-Michel des Gambier. Jeho silueta s dvoma zvonicami na pozadí zelene a vrcholom hory Mou’aroa naďalej inšpiruje mnohých maliarov. 

9. Posvätné miesto Marae Ti’i-rua

Staroveké polynézske chrámy, známe ako marae, nájdete na všetkých ostrovoch Francúzskej Polynézie. Marae sa nepoužívali len pri náboženskom obrade, ale aj ako miesto stretávania miestnych komunít a rodín. Údolie Opunohu má veľa takýchto chrámov, ktoré môžete navštíviť na ceste k vyhliadke Belvedere. V týchto vykopaných miestach je mnoho histórie a tajomstiev. 

10. Pláž vo Farehau

Tento kúsok verejnej pláže nebol ani na mape a tak to dávame ako náš tajný tip. Biely piesok, pozvoľný vstup do vody a parádny výhľad na ostrov Tahiti. Budete tu takmer sami, alebo občas sa tu zastavil nejaký motorkár. Auto sa dá odparkovať pri hlavnej ceste. A ak sa ozve prázdny žalúdok, je tu vynikajúci vietnamský street food Banh-Mi & Co by Mozzie.

Verte, že tento zoznam by bol ešte dlhší, ale tentokrát svoj maximalistický talent krotím. Lepšie je minimálne raz vidieť, ako 100x počuť (alebo čítať). Takže ak máte možnosť, vymáknite akciu na letenky a tešte sa na jedno z najkrajších miest na Zemi.